LINET věnoval milion korun na podporu domácí péče

22.10.2015

Zotavení po lékařském zákroku, pokročilý věk nebo třeba vrozený hendikep. To jsou typické důvody, pro které se vyplatí mít doma zdravotnické lůžko a další speciální ošetřovatelské pomůcky. Společnost LINET podpořila dostupnost profesionálních zdravotnických prostředků pro domácí péči finančním a materiálním darem v celkové hodnotě milion korun.


Investice do Nadačního fondu LINET, který český výrobce zdravotnických lůžek společně s Kontem Bariéry provozuje od roku 2013, má dvě části. 500 tisíc činí finanční dar, druhá polovina zahrnuje lůžka vhodná pro domácí péči a příslušenství. Peněžní část daru je určena k nákupu specializovaného vybavení, například rehabilitačních a kompenzačních pomůcek.

V případě zájmu o podporu v domácí péči lze žádosti podávat do konce března 2016, a to na emailovou adresu petra.tomsova@linet.cz. Žádosti bude pravidelně vyhodnocovat rada Nadačního fondu LINET, která rozhodne o rozdělení příspěvků.   

Domácí péče stále v České republice ještě není dostatečně integrována do zdravotnického systému. Mnoho pacientů, kteří by mohli v nelehké životní situaci být se svými blízkými a ve známém prostředí, tak zbytečně tráví čas v lůžkových zařízeních.
„Své výrobky dovážíme do více než stovky zemí po celém světě. V řadě z nich domácí péče představuje zcela běžnou praxi, která má pozitivní dopad jak na psychiku pacienta, tak na efektivní fungování zdravotnického systému. Předpokladem ale je dostupnost nejen kvalitních zdravotních a sociálních služeb, ale také vybavení odpovídající kvality. Jsem rád, že tímto krokem můžeme nabídnout další cestu k zajištění vhodného pečovatelského zázemí v domácím prostředí,“ řekl Zbyněk Frolík, majitel společnosti LINET. 

LINET slaví 25 let

1.9.2015

V letošním roce oslaví společnost LINET významné jubileum. Uplyne právě 25 let od doby, kdy ředitel firmy Zbyněk Frolík se svými společníky rozjel výrobu nemocniční techniky v Želevčicích u Slaného.

Z počátku šlo o drobnější kovodělné výrobky, jako třeba klece a krmítka pro laboratorní zvířata. Už ale o dva roky později začal LINET dodávat kvalitní nemocniční lůžka do největší české nemocnice FN Motol. Za oněch 25 let se výroba, technologie a systém v LINETu vyvinuly v ultramoderní provoz, který snese srovnání s technologicky  inteligentními technologiemi a praktickými funkcemi, díky nim už nejsou pouze pasivním prostorem pro hospitalizaci pacienta, ale aktivně podporují terapii a efektivně se podílejí na rekonvalescenci.

Sofistikované produkty LINETu  oslovily zákazníky ve světě i v nejnáročnějším prostředí prestižních zdravotnických zařízení. Firma ročně vyrobí téměř 70 tisíc lůžek. České značce se daří držet krok se světovou špičkou v dynamických regionech, tradičně silný je v Evropě, v posledních letech ale výrazně boduje zejména na čínském, australském a latinskoamerickém trhu. V Americe, kde před čtyřmi roky založil LINET dceřinou společnost, skokově roste. Dceřiných společností má v současné době LINET celkem 15 a připravuje se založení dalších, například v Šanghaji.
Příběh LINETu připomíná americký sen. Prakticky z ničeho díky obrovské porci talentu, píle a chuti neustále se zlepšovat vyrostl podnik nejmodernějších parametrů neustále překonávající další mety, jak technické, tak ekonomické. Lůžka a další výrobky se pyšní unikátními a patentovanými řešeními, které posunuly celý obor na další úroveň, například zdvihový mechanismus sloupové jednotky.

Výrobky LINETu nesklízejí pochvalný ohlas „jen“ v oboru, ale jsou dekorované nejznámějšími designérskými trofejemi (RedDot, IF Design, Národní cena za design), lůžka a samotný LINET jsou ceněny i pro svůj inovační potenciál (Česká hlava, Inovace roku aj.). LINET se stal vítězem prvního ročníku soutěže Hospodářských novin Firma roku a zakladatel LINETu Zbyněk Frolík získal prestižní titul Podnikatel roku.

Na úspěchu se podílí i velmi důležitá filozofie firmy – neustále investovat do dalšího rozvoje především zaměstnanců a také do investičně nákladné moderní techniky a technologií. Ale není to jen vlastní rozvoj, který LINET systematicky podporuje. Pro vedení stojí velmi vysoko společenská odpovědnost, a proto přispívá na zajímavé vzdělávací a charitativní projekty. Právě v letošním roce, kdy se oslavuje čtvrt století od založení, věnuje LINET 1 milion korun potřebným v rámci Nadačního fondu LINET, který pracuje společně s nadací Charta 77 – Konto bariéry.

Archiv

LINET věnoval milion korun na podporu domácí péče

LINET věnoval milion korun na podporu domácí péče

22.10.2015
Zotavení po lékařském zákroku, pokročilý věk nebo třeba vrozený hendikep. To jsou typické důvody, pro které se vyplatí mít doma zdravotnické lůžko a d ...
LINET slaví 25 let

LINET slaví 25 let

1.9.2015
V letošním roce oslaví společnost LINET významné jubileum. Uplyne právě 25 let od doby, kdy ředitel firmy Zbyněk Frolík se svými společníky rozjel výrobu nem ...
1