LINET věnoval milion korun na podporu domácí péče

22.10.2015

Zotavení po lékařském zákroku, pokročilý věk nebo třeba vrozený hendikep. To jsou typické důvody, pro které se vyplatí mít doma zdravotnické lůžko a další speciální ošetřovatelské pomůcky. Společnost LINET podpořila dostupnost profesionálních zdravotnických prostředků pro domácí péči finančním a materiálním darem v celkové hodnotě milion korun.


Investice do Nadačního fondu LINET, který český výrobce zdravotnických lůžek společně s Kontem Bariéry provozuje od roku 2013, má dvě části. 500 tisíc činí finanční dar, druhá polovina zahrnuje lůžka vhodná pro domácí péči a příslušenství. Peněžní část daru je určena k nákupu specializovaného vybavení, například rehabilitačních a kompenzačních pomůcek.

V případě zájmu o podporu v domácí péči lze žádosti podávat do konce března 2016, a to na emailovou adresu petra.tomsova@linet.cz. Žádosti bude pravidelně vyhodnocovat rada Nadačního fondu LINET, která rozhodne o rozdělení příspěvků.   

Domácí péče stále v České republice ještě není dostatečně integrována do zdravotnického systému. Mnoho pacientů, kteří by mohli v nelehké životní situaci být se svými blízkými a ve známém prostředí, tak zbytečně tráví čas v lůžkových zařízeních.
„Své výrobky dovážíme do více než stovky zemí po celém světě. V řadě z nich domácí péče představuje zcela běžnou praxi, která má pozitivní dopad jak na psychiku pacienta, tak na efektivní fungování zdravotnického systému. Předpokladem ale je dostupnost nejen kvalitních zdravotních a sociálních služeb, ale také vybavení odpovídající kvality. Jsem rád, že tímto krokem můžeme nabídnout další cestu k zajištění vhodného pečovatelského zázemí v domácím prostředí,“ řekl Zbyněk Frolík, majitel společnosti LINET.